• Geervliet: 018 147 0070
  • Wormerveer: 075 642 0100
  • Werken bij ProMobility
  • Schade of pech melden

Leasevormen

Zakelijk leasen

Hoe wij zakelijk leasen aanpakken

Operational lease

Alles inbegrepen, vaste maandlasten, niet op je balans

Shortlease

Flexibel rijden vanaf één maand, zonder lange verplichting

Sale & leaseback

Geen auto's op je balans, zorgeloos rijden

Fietslease

Een aanvulling op de auto of een alternatief ervoor

Elektrisch leasen

Eerlijk advies over wanneer elektrisch wél en niet past

Wagenparkbeheer

Wij rekenen gratis je huidige wagenpark door

Personenauto's

De beste oplossing voor werknemer en werkgever

Bedrijfswagens

Een bus die het werk aankan, ook elektrisch

LEV's

Light Electric Vehicle, als de auto geen logische optie is

Weten wat je nu écht betaalt?

Onze leaseadviseur legt je huidige contracten naast onze berekening. Geen verkooppraatje, wel een eerlijk beeld.

vind jouw sector

Sectoren

Hoe we voor jouw sector werken

Bouw

Altijd de juiste bus op de werkplaats

Groothandel

Je vloot altijd onderweg, je kosten altijd in control

Zakelijke dienstverlening

Maak de leaseauto je sterkste arbeidsvoorwaarde

ICT

Rijd elektrisch, groei flexibel

Zo werkt dat bij Van Der Gragt

Als een van de eerste bouwbedrijven in de regio gaat Van Der Gragt volledig elektrisch rijden.

Op onderwerp

Elektrificatiegids voor de Bouw

Wel of niet je wagenpark elektrificeren?

Whitepaper Pseudo-Eindheffing

Alles over de pseudo-eindheffing die in 2027 ingaat

Wagenparkbeheer

Grip op kosten, contracten en administratie

Op vorm

Blogs en nieuws

Korte updates uit de markt en uit de regio

Klantverhalen

Echte ondernemers en bedrijven, echte wagenparken

Whitepaper Pseudo-eindheffing 2027

Wat de heffing je kost en welke keuzes je nu al kunt maken. Inclusief rekenvoorbeelden voor het MKB.

Wie wij zijn

Ons verhaal

Sinds 2002, met twee vestigingen en één belofte

Maatschappelijk betrokken

Wat wij teruggeven aan de regio's waarin we rijden

De mensen

Ons team

Je weet wie je aan de lijn krijgt, nog voor je belt

Werken bij ProMobility

Vacatures in Wormerveer en Geervliet

Vestiging Wormerveer

Regio Zaanstreek

Vestiging Geervliet

Regio Voorne-Putten

Liever meteen iemand spreken?

Geen keuzemenu, geen wachtrij. Je krijgt direct iemand aan de lijn die jouw situatie kent.

Ma-vrij 08:30 tot 17:00 bereikbaar

Schade of pech melden

Autonieuws • Team

29 juli 2021

Het leasen van elektrische bedrijfswagens

Elektrische bedrijfswagens maken een inhaalslag in populariteit onder zakelijke berijders. Populaire automerken onder de bedrijfswagens zoals Ford, Citroën, Fiat, Mercedes en Volkswagen zetten hoog in op elektrisch rijden met nieuwe volledig elektrische modellen. Ook de overheid stimuleert de aanschaf van elektrische bedrijfswagens, met een aanschafsubsidie. “Toch vinden veel ondernemers het nog te vroeg om hun […]

In dit artikel

Elektrische bedrijfswagens maken een inhaalslag in populariteit onder zakelijke berijders. Populaire automerken onder de bedrijfswagens zoals Ford, Citroën, Fiat, Mercedes en Volkswagen zetten hoog in op elektrisch rijden met nieuwe volledig elektrische modellen. Ook de overheid stimuleert de aanschaf van elektrische bedrijfswagens, met een aanschafsubsidie. “Toch vinden veel ondernemers het nog te vroeg om hun bedrijfswagenpark 100% te verduurzamen. De hoge aanschafprijs en noodzaak van laadvoorzieningen houden ondernemers tegen om de overstap naar elektrisch te maken”, vertelt Richard.

Aanschafsubsidie bedrijfswagens

Deze stimuleringsmaatregel van de overheid is het gevolg van onder andere een onderzoek van TNO (en een aantal partners) in 2017 over het aantal elektrische bestelbussen in Nederland. Uit dit rapport bleek dat de CO2-uitstoot in de stad op dat moment voor de helft werd veroorzaakt door goederenvervoer. Denk aan het leveren van pakketten en het bevoorraden van winkels door bestelbussen. Veelal koeriersbedrijven dus. Dat moest en kon anders, zo vond de overheid. In het klimaatakkoord is immers afgesproken dat vanaf 2025 zo’n 30 Nederlandse steden een zero emissiezone invoeren voor stadslogistiek. En zo kwam de overheid met de aanschafsubsidie op elektrische bestelbussen. Voor deze koeriersbedrijven uiteraard, maar waar ook de aannemers, bouwbedrijven en andere bedrijven met zakelijke bedrijfswagens nuttig van profiteren. De subsidie bedraagt 10% van de nieuwprijs, tot een maximum van € 5.000. Voor 2021 is er 22 miljoen beschikbaar aan subsidie, en op is op. Er zijn drie belangrijke voorwaarden waar je aan moet voldoen:

  1. De bestelbus moet een minimale actieradius van 100 kilometer hebben.
  2. Ieder bedrijf krijgt een maximum aantal bedrijfswagens waarvoor subsidie aangevraagd mag worden.
  3. Verkoop je de bestelbus binnen drie jaar door? Dan moet je een deel van de ontvangen subsidie terugbetalen.

Kleine ondernemers worden nog iets meer gestimuleerd, denk aan timmerlieden en schilders. Staatssecretaris Van Veldhoven heeft met MKB Nederland afgesproken dat eigenaren van bestelbussen uit de Euroklasse 4 een extra financieel steuntje in de rug kunnen krijgen in de aanloop naar de introductie van emissieloze stadscentra vanaf 2025.

Elektrische bedrijfswagen leasen

Hoe interessant is het om een elektrische bedrijfswagen te leasen? Richard vertelt: “Als operationele leasemaatschappij in de zakelijke markt schaffen wij de bedrijfswagens aan voor onze klanten. Dat betekent dat wij beperkte aanvraag kunnen doen op de subsidie. Ook op de regeling voor kleine ondernemers kunnen wij daarom geen aanspraak doen.” Kortom, het zakelijk leasen van een elektrische bedrijfswagen is voor veel ondernemers nog niet zo aantrekkelijk. “De investering is 1/3 duurder ten opzichte van een bedrijfswagen met een verbrandingsmotor. Daar tegenover staat dat de brandstofkosten een stuk lager zijn.” Vergeet ook niet dat over vier jaar gemeenten de eerste zero emissie zones mogen instellen. Dan kom je simpelweg niet meer in bepaalde gebieden met een benzine- of dieselwagen. En dan is er nog het imago van je bedrijf, zo stelt Richard. “Hoelang kun je het als ondernemer in de bouw, of andere sector, veroorloven om met een dampende uitlaat bij je klant aan te komen?”

Ons eerlijke advies

Als mobiliteitspartner staat jouw belang als ondernemer bij ons voorop. We zijn altijd eerlijk in ons advies. Ook over het leasen van een elektrische bedrijfswagen, vertelt Richard. “En dat is dat wij het dilemma van onze klanten begrijpen. Op dit moment is het leasen van een elektrische bedrijfswagen dusdanig duurder dan een brandstofvariant én is de nieuwe generatie dieselmotoren aanzienlijker schoner sinds de introductie van de strenge Euro 6d-norm. Dat wij de keuze voor een moderne, relatief schone brandstof bedrijfswagen goed begrijpen. Anderzijds zien we hoe het aantal elektrische bedrijfswagens toeneemt op de markt, evenals de laadvoorzieningen. Het aanbod groeit, waardoor de prijzen zullen dalen. Het kantelpunt dat het leasen van een elektrische bedrijfswagens minstens zo aantrekkelijk is, lijkt dan ook niet ver weg. Zeker met de druk van de naderende emissievrije zones in 2025.”

Onze conclusie: als jouw mobiliteitspartner met een focus op duurzaamheid, moedigen wij elektrisch rijden aan! Maar, niet tegen elke prijs. Het moet wel passen in jouw bedrijfsresultaat. We snappen het als je het nu nog te vroeg vindt. Laten we daarom met elkaar in gesprek blijven. De markt nauw volgen. Dan volgt de oplossing vanzelf.

Whitepaper

Elektrificatiegids voor de bouw

32 pagina's praktijk, rekenvoorbeelden en checklists.

Kennisbank

Meer uit de kennisbank

Van der Gragt gaat elektrisch. Wij reden mee.

Van der Gragt gaat elektrisch. Wij reden mee.

Aan het einde van onze straat in Wormerveer zit een aannemersbedrijf dat al 64 jaar bouwt aan Noord-Holland. Van der Gragt koos ervoor om de bedrijfswagens volledig elektrisch te maken. Geen kleine stap voor een bouwbedrijf, en zeker geen vanzelfsprekende.